פורסם ע"י : Utour יום חמישי, 18 ביוני 2015


לגלות את אמריקה


אחרי הצבא (מעל 6 שנות צבא אם לדייק) עשיתי טיול של חודש בארה"ב, יחד עם חבר, בו חלפנו על נקודות מרכזיות בשני החופים - שיקאגו, ניו יורק, לוס אנג'לס, לאס וגאס ועוד. על הדרך לא פסחנו גם על פארקים לאומיים רבים שיש למדינה מופלאה זו להציע וזכורה לי במיוחד חוויה מפארק יוסמיטי המרהיב בנופיו.

הגענו לפארק לקראת ערב ולאחר לינה באוהל ששכרנו, קמנו לבוקר בו חיכינו לגלות את נפלאות הטבע... או לפחות כך חשבתי אני. חבר שלי התלונן שכואבת לו הרגל ואמר שלא יוכל לצאת למסלול שתכננו אלא מעדיף להשאר באזור המאהל ואם יהיה כח לעשות מסלול קליל בסביבה. אני לעומת זאת הייתי נחוש לצאת למסלול בעל דרגת קושה גבוהה של 8 שעות, שהבטיח את הנופים והחוויה המרשימים ביותר שיש לשמורה להציע.

נאלצנו להתפצל ויצאתי לדרך חדור מוטיבציה ובטוח בעצמי. מסתבר שמסלול בעל רמת קושי גבוהה לא מתאים לכל אחד ואחרי הליכה של 5 שעות במעלה מדרון בשביל שחוק עם מעט מאוד מטיילים עייף ודי אומלל, סוף סוף האפלתי לפסגה של אחד ההרים בשמורה. הסדרתי את נשמתי והתבוננתי בנוף שלא ראיתי כמותו מעולם - הרים בצורות מופלאות, עצים ענקיים, מפלים שוצפים... "לגמרי שווה את זה" חשבתי לעצמי וכעבור כמה זמן באתי להמשיך בדרכי כשפתאום כמה מטרים ממני ראיתי עוד מראה מרתק - שלולית רדודה של מי גשמים שהצטברו בסלע ובהם, מטרים בודדים ממני רוחץ דוב חום ענק. קפאתי במקום וניסיתי להיזכר מה אני אמור לעשות אם הדוב יתקוף אותי? לנסות להראות גדול ואמיץ? לעשות צלילים מאיימים? לברוח כל עוד נפשי בי? אולם הדוב נהנה יותר מדיי מהאמבטייה שלו ולא התחשק לו לצאת ממנה כדי לתקוף תייר עייף ורזה.

זה אפשר לי לעשות לו בוק קטן ! למזכרת לפני שהמשכתי בדרכי שמח וטוב לבב. הירידה כבר הרגישה קצרה וקלילה כי הייתי באופוריה מהיום הזה שהיה השיא של הטיול כולו

השאירו תגובה

קבלו עדכונים לפוסטים חדשים | קבלו עדכונים לתגובות

- Copyright © Utour - מספרים וזוכים - פורטל UTOUR 2015