פורסם ע"י : Utour יום חמישי, 18 ביוני 2015


אהבה ובגידה באירופה

א' ו ג' היו החברים הכי טובים עוד מהיסודי, כשהמחנכת הושיבה אותם אחד ליד השני. מאותו רגע לא נפרדו. הם היו נפגשים אחרי בית הספר, שיחקו ביחד כדורגל, ניגנו ביחד, הכירו בחורות, התגייסו לאותה היחידה, חלמו ביחד חלומות, ותכננו תכניות. אחת התכניות הכי גדולות שלהם הייתה לחרוש את אירופה מייד אחרי הצבא.

הם עבדו אחרי השחרור וחסכו כסף לנסיעה. בדיוק שנה אחרי הם מצאו את עצמם על מטוס לפריז ומשם לטולון, למשפחה של א'. בטיסה ג' הכיר בחורה צרפתייה, קלייר היפה, בת גילם, ששבה לפריז לאחר חופשה בארץ. היא ו ג' לא נפרדו כל הטיסה, ונראה שהקליק ביניהם היה מיידי.

לבקשתו, החליטו א' וג' להישאר בפריז 3 ימים לפני שיתחילו בטיול שלהם, כמתוכנן. מייד עם הנחיתה הם שכרו חדר קטנטן באיזו אכסניה חשוכה וישנה ובמשך 3 ימים א' שהה באכסניה לבד, ממתין לג' שישוב מאהבתו החדשה. אחרי 3 ימים ג' חזר לאכסניה, כולו סמוק ומאושר, והם התחילו במסעם, כאשר התחנה הראשונה היא טולון. בטולון א' קנה מכסף החסכונות שלו מכונית קטנה וכחולה, שאמורה הייתה לשמש אותם בכל ההרפתקה. הם חילקו ביניהם תפקידים לסירוגין, פעם א' נהג וג' ניווט להיפך, מהמפות שהביאו מבעוד מועד, עטופות בניילון כמו בצבא, ועליהן סימנו את המסלול המתוכנן. הם נסעו בימים, עצרו באיזורים מבודדים עוצרי נשימה, בכפרים קטנים עם מקומיים שובי לב.

א' לא הפסיק לצלם ולהיפעם מהנוף וג' לא הפסיק לדבר על קלייר שלו, אהבת חייו החדשה. אחרי 5 ימים ג' שאל שאולי כדאי שיקצרו את המסלול ויחזרו לכמה ימים לפאריז. א' התנגד לרעיון.תכננו את החופשה הזו שנים, וחסכנו שנה לרגע הזה. בוא לא נסטה מהתכנית יותר ממה שסטינו, הוא אמר, הרי אם זו אהבת אמת עם קלייר, היא תחכה את ה-כמה חודשים האלה של הטיול שלנו. ג' שתק, אבל הכעס שלו התגבר. היו ימים שלמים שהם נסעו בשתיקה גמורה.

אחרי 10 ימים הם עזבו את צרפת ונסעו לכיוון איטליה. ג' התבצר בגעגועיו לקלייר, וא' נהג וניווט לבד, מנסה להוציא את המירב מטיול חלומותיהם. הם הגיעו ל"לגו די גארדה", אגם גדול ומרשים באיטליה והחליטו לחנות שם את חניית הלילה. הם החנו את המכונית הכחולה הקטנה כמעט על שפת המים, הקימו את האוהל שלהם בשתיקה, הוציאו את הגזייה בשתיקה, הכינו פסטה וקצת קפה ואכלו. בשתיקה. לאחר מכן א' הסביר מה המסלול שלהם למחר ומה היעד הבא במפה ונרדם מייד, אחרי יום ארוך של נהיגה וניווטים.

עם אור ראשון א' התעורר, מקווה שהיום הוא ישוחח עם ג' ויבקש ממנו להפסיק לכעוס, לא להרוס את מה שתכננו, קולות שכשוך המים כיסו אותו בשלווה וברוגע. הוא יצא מהאוהל ונשם את אוויר צלול ומקפיא, אוויר מחייה נשמות, כך הוא ייקרא לו שנים קדימה. הוא התמתח ונשם נשיות עמוקות, מעירות, מפקחות. ואז הבחין כי בכל השקט המרגיע הזה, חסר לו ג', שאיננו שם. גם לא מכוניתו. בלי המפות, רק הוא, אוהלו והגזייה. הוא קפא על מקומו דקות ארוכות ללא ניע, מנסה לעכל את המצב החדש. ג' נטש, עזב, נסע אחר ליבו.

ג' לקח גם את מכוניתו והשאיר אותו באמצע שום מקום, לבד. ג' גם לא השאיר פתק. א' ארז את חפציו, מותיר אחריו דברים כבדים שאולי יקשו עליו בדרך החדשה, הלא ידועה. הוא צעד שעות עד שפגש בחור דני גבוה ומרשים, שלא הותיר ספק כי סיפורי הויקינגים נכתבו על משפחתו.

הם התחברו מיידית וטיילו כמה ימים יחדיו, עד שבגבול איטליה גרמניה אוסטריה הם נפרדו. ברכב קטן ישבו אני ושתי חברותיי החדשות, בדרך לאוסטריה, לבקר בביתה של אחת מהן (אליזבת). בגבול איטליה גרמניה אוסטריה ראינו בחור צעיר ומרשים ביותר מחפש טרמפ להיכנס לאוסטריה. הסכמנו מייד. אחרי 4 דקות שמחתי לגלות שגם הוא ישראלי, כמוני. אחרי יומיים כבר הבנו שזה לכל החיים. לא אלאה אתכם בכל הפרטים, רק אספר שא' וג' לא דיברו מעל 10 שנים אחרי. שבין ג' וקלייר היתה אהבה ענקית שנמשכה עוד שלושה חודשים אחרי שג' נטש את א'.

הם מעלם לא דיברו שוב על מה שהיה שם, על איך זה קרה ומה עלה בגורל המכונית הקטנה והכחולה ובאיזה קלות זרק ג' שנים רבות של חברות אמיצה. אני רק אגיד שאני הכי שמחה בעולם, כי שם בגבול בין אוסטריה איטליה וגרמניה, אני מצאתי את אהבת
חיי ואב ילדיי

השאירו תגובה

קבלו עדכונים לפוסטים חדשים | קבלו עדכונים לתגובות

- Copyright © Utour - מספרים וזוכים - פורטל UTOUR 2015