פורסם ע"י : Utour יום שני, 29 ביוני 2015


מאת: הדס אשל:

בהתרגשות ובתחושת הגשמה הגעתי Peridance Capezio Center ניו יורק, ספטמבר 2013. התקבלתי לסמסטר בביה"ס המדהים למשך airbnb לעיר לבדי בגיל 23 עם תמימותי והאופטימיות הנצחית שלי. היה מאוד קשה לסגור מהארץ דירה למשך 5 חודשים, לכן הזמנתי מקום בג'רזי סיטי דרך 10 ימים, על מנת לראות דירות ולהתמקם כשאגיע.

בהגיעי לשכונה המפוקפקת ג'ורנל סקוור בג'רזי הבנתי שאני עוברת מהר ולמנהטן כמה שיותר מהר והתחלתי בחיפושים נמרצים. בדיעבד מתחוור שהיד2 של האמריקאים - הקרייגסליסט, הוא אתר מזעזע כשבערך %90 ממנו הם מקרי רמאות. אך לאחר שיטוטים רבים באתר מצאתי משהו. דיברתי עם בנאדם, ראיתי דירה וסגרתי איתו על חוזה דרך המייל. לפי ההסכם העברתי לו $1500 עבור חודש שכירות ראשון ופיקדון. אציין רק היתה מאוד מסובכת ועלתה לי $115 נוספים! סיכמנו שאקבל מפתח בסופ"ש בדואר.

ביום המעבר הבחור פתאום אומר לי שרק moneygram שההעברה דרך רשת אם אני שולחת לו $700 נוספים הוא שולח לי את המפתח. וכמו שחכמינו אסי וגורי אמרו - פה חשדתי. האיומים מצדו המשיכו, אמרתי לו שאין מצב ושישלח עכשיו את המפתח, שאין לי איפה להיות יותר. אחרי שהוא הבין שהוא לא הולך לקבל עוד כסף, הוא פשוט נעלם. תחושת חוסר אונים וחלחלה נכנסה בי כי הבנתי שחלחלו אותי! ומכאן הבנתי שאין כסף, אין מפתח, אין דירה ובעיקר אין לי איפה להיות! הסתובבתי בחוסר אונים ברחובות מנהטן, האמפייר סטייט בילדינג בז לי, ריח הבשר מהדוכנים ברחוב מסמל את ההרגשה הצורבת שלי, הסירנות הבלתי פוסקות הן הכישלון המדהד שלי ו...הבנו את העניין... המשטרה לקחה ממני תצהיר וכמובן שלא עשתה כלום. ולבד, באמצעים מעטים אאלץ למצוא דרך להסתדר. איכשהו אבא שלי הגיע לאיזה ישראלי דרך עוד מישהו שהוא חבר של מישהו והבחור המקסים הזה נתן לי לישון על הספה שלו בברוקלין.

כמעט חודש ישנתי על ספה בברוקלין, עם מזוודה שמעולם עוד לא פרקתי וחוסר וודאות. ויותר מכך, ההורים שלי צריכים להגיע בעוד 5 ימים לשהות איתי חודש ימים בדירה שעוד אין לי!! וכל יום אני בלימודי מחול אינטנסיביים וצורכי אנרגיה... כמובן שמצאתי דירה בדקה ה90 במספר לא מבוטל של דולרים, המשך השהות בעיר היתה חלומית והכל בא על מקומו בשלום. חוץ מה-$1600 שעוד מגרדים לי בכיס, הביזיון, האשמה ואובדן התמימות... איזו אישה שפגשתי ברחוב אמרה לי שככה זה ניו יורק - היא מפילה אותך לרצפה, מטלטלת אותך ומעיפה אותך חזרה למעלה ואתה צריך למצוא את האיזון.

אז אני קיבלתי כאפה מטלטלת ...בתור קבלת פנים ניו יורקית

השאירו תגובה

קבלו עדכונים לפוסטים חדשים | קבלו עדכונים לתגובות

- Copyright © Utour - מספרים וזוכים - פורטל UTOUR 2015