פורסם ע"י : Utour יום חמישי, 9 ביולי 2015


מאת: שני נעים

הסיפור שלי מהטיול הוא גם אחד הסיפורים ההזויים שקרו לי בחיי, מהאלו שאתה יודע שאם תצא מזה בסדר אתה לא תשכח בחיים. טסתי למזרח עם כמה חברים מהארץ. אחרי חודש ביחד הרגשתי שאני לא ממצה את הטיול כמו שצריך והחלטתי לחתוך לבורמה לבד, מדינה ליד תאילנד שידועה באותנטיות שלה.

למחרת לקחתי טיסה והתחלתי את יומי הראשון בטיול לבדי.. לבורמה הגעתי ישר אחרי תאילנד אז חטפתי שוק. הייתי רגילה לגסטהאוסים וסוכנויות בכל מקום ושאין מצב שנתקעים! אבל בורמה זו בורמה ורק אחרי הליכה של חצי שעה נכנסתי לאיזה מקום קטן שהסתבר שהוא סוכנות שם עזרו לי למצוא גסטהאוסים וקבעו לי אוטובוס לאותו יום בלילה לעיר שנקראת "באגן" ואז התחיל הסיפור.

אני מגיעה לאוטובוס ומגלה שאני התיירת היחידה, אני ועוד 2 תרנגולות, כולם שם בורמזים, לא יודעים מילה באנגלית ורק מסתכלים עלי עם חיוך ענקי (התלהבו מהעור הלבן שלי), קיצר התמקמתי לי לשינה ארוכה, לפי הכרטיס אני אמורה להגיע לבאגן עוד 7 שעות. אחרי איזו שעה וחצי היתה עצירה וירדנו מהאוטובוס, לא היה שם כלום חוץ מאיזה שוק בורמזי שלא זיהיתי בו כלום (!!), שתי בנות ניגשו אלי להגיד שלום ואיך קוראים לך (זה כל מה שהן ידעו באנגלית) ותוך 2 דק' כל האנשים שהיו באוטובוס עשו סביבי מעגל כדי לשמוע אותי מדברת וכל פעם שניסיתי להגיד משהו בבורמזית כולם נקרעים מצחוק.
ילדים רצו לגעת בעור הלבן שלי, אמהות ביקשו שאצטלם עם הילדים שלהם.. ממש הייתי בהלם, קיצר מפה לשם אחד שם שקצת דיבר אנגלית הבין שאני בדרך לבאגן ואמר שיודיע לי שנגיע. עלינו לאוטובוס וחזרתי לישון.. פתאום הבחור ההוא מעיר אותי ואומר לי "באגן באגן", אני מסתכלת בשעון ורואה שעברו רק 3 שעות ואני מנסה להסביר לו שלא הגיוני כי על פי הכרטיס זה עוד 4 שעות להגיע והוא מתעקש באגן באגן. עכשיו- בחוץ חושך אימים, אין כלום!! אפילו לא תחנה, לא בוטקה קטן, אמצע מדבר. אני הבן אדם היחיד שיורד, לתוך מדבר שחור.

מה עושים במצב כזה? לרדת אפילו שאני יודעת שזה עוד כמה שעות או להשאר באוטובוס ולהסתכן שאפספס את התחנה? הנהג לוחץ עלי להחליט ואני מחליטה לרדת מהאוטובוס. ירדתי, אני לבד, אפלה מוחלטת.. פתאום משום מקום מגיע בן אדם על אופניים שמחוברת אליהן עגלה ואומר לי שוב דילמה, לעלות ב3 בלילה לאופניים עם האיש הזה שאני "no no come come" אני אומרת לו שכאן אמורה להיות באגן והוא אומר "come I take you to Bagan" לא מכירה בכלל? שיחה נורמלית אני לא מצליחה לנהל איתו בגלל הבדלי שפה. כולי בלחץ ויאוש ובלבול ואני צריכה להחליט מה אני עושה! אבל באמת שהייתי לבד באמצע מדבר, טוב מה אני אשאר באמצע כלום? עליתי.. כל הדרך חשבתי על הבית בישראל ועל ההורים, והכי מלחיץ כי בין בורמה לישראל אין תקשורת טלפונית ובקושי יש אנטרנט בבורמה.. בזמן שאני בסרטים הבחור על האופניים מתחיל לנסות לתרגל את האנגלית שלו עלי ואני בכלל מרוכזת בלהרגיע את עצמי שהכל יהיה בסדר.. ובאמת בשלוש וחצי בבוקר הגעתי לגסטהאוס שלי בבאגן והתחלתי את אחד הימים הכי מדהימים שהיו לי בטיול, באגן היא עיר של פגודות (מקדשים לבודהה) העיר הקדושה שלהם, 4 לפנות בוקר עליתי על סוס וכרכרה עם מדריך ועד השקיעה טיילנו בין המקדשים המרהיבים. הרגשתי כאילו אני בסרט של של אלאדין, מומלץ !!בחום

השאירו תגובה

קבלו עדכונים לפוסטים חדשים | קבלו עדכונים לתגובות

- Copyright © Utour - מספרים וזוכים - פורטל UTOUR 2015